З 23-го по 27-е листопада в Одесі проходив завершальний тур Чемпіонату України з водного поло серед юнаків 1994 р.н.
У Відкритому чемпіонаті України брали участь 8 команд: Іллічівець (Маріуполь), ДЮСШ (м.Одеса), збірна Севастополя, УФК (Львів), «Дельфін» з м Кишинів, який не пропускає жодного Відкритого ЧУ, і три команди, як ніби розраховуючи задавити суперників масовістю, виставив г. Харьков – Харківська область 1, 2 і ДВУФК. Турнірне становище команд після першого і другого турів практично не відрізнялося – стабільно лідирували УФК (м.Львів, т-ри Євген Наумчик і Ігор Зінкевич), Харківська обл-1 (т-ри Олександр Надєждін і Владислав Погребняк) і ДЮСШ (м.Одеса , т-ри Георгій Махарадзе і Олександр Ставертій). Ніякої інтриги не приніс і третій. Команди дуже міцно зміцнилися на своїх місцях. Одесити, правда, розуміли, що є одними з фаворитів чемпіонату і розраховували на друге місце, але в кінцевому підсумку задовольнилися третім. Однією з об’єктивних причин «бронзового» місця можна позначити різницю у віці гравців. Львів мав повноцінно укомплектовану команду 1994-1995 р.н., також у складі команди виступали кілька МС, які виграли Кубок України у вересні. Не менш повноцінно укомплектована гравцями 1996 р.н.. команда одеситів мала в своєму складі лише трьох гравців 1994-95 р.н.. Різниця в два роки не так важлива між гравцями дорослих команд, але у підлітків має істотне значення.
Другий тур проходив в Дніпродзержинську. «У двох іграх з Харковом і Львовом ми грали другим складом, – каже тренер одеситів Махарадзе Георгій Тенгізовіч. – Але з цього віку не збирається збірна, хлопці набувають досвіду, практикуються. І я вважав за краще награвати молодь. Ми проіграліХарькову – першій команді і зіграли внічию з другої. Але ми самі винні в такому результаті. Чи не підготувалися до гри, фізично виглядали слабенько. Загалом, ми втратили очки і зрівнялися з Кишиневом. Але в фіналі в Одесі вже обіграли обидва Харкова. Приємною несподіванкою стало те, що у нас з’явилися фанати, фанзона була заповнена вболівальниками. Це постаралися батьки, проявили активність, зацікавили людей. В цілому, команда зіграла добре, але окремо хочеться відзначити Владислава Немова – він заробив пенальті за 6 секунд до закінчення гри з Кишиневом. За вдалу реалізацію 5-метрового удару взявся капітан каманди Ситник Володимир, після другої спроби він все-таки зумів вивести нашу команду вперед ».
Бронзовими призерами по 1994 р.н. стали: Костянтин Нікольський (основний воротар), Кирило Цісельський (центральний захисник), Олександр Чубенко (центральний захисник), Олександр Баштан (захисник), Владислав Немов (нападник), Валерій Голубов (нападник), Богдан Яницький (нападник), Ярослав Шурупів ( нападник), Володимир Ситник (нападник, капітан сборнойУкраіни), Руслан Лановий (нападник), Марк Стеблецов (півзахисник), Микола Лещенко (нападник), Богдан Голубов (другий воротар).
Одеські юнаки: другі, але з перспективою
У басейні спорткомплексу Одеської національної морської академії відбулися матчі в групі “А” 1-го туру Відкритого чемпіонату України з водного поло серед команд юнаків 1994/1995 років народження та молодше.
ДВІ ПО ЧОТИРИ
У нинішньому сезоні взяти участь в турнірі заявилися всього вісім команд, тому організаторами було прийнято рішення розділити їх на дві територіальні групи.
Щоб битися з представникам Південної Пальміри – командою ДЮСШ «Водне поло Одеса» – і один з одним, в басейн ОНМА завітали потужна команда Львівського училища фізкультури, що є резервом для клубу вищої ліги чемпіонату країни – львівського «Динамо», сильний кишинівський «Дельфін» з сусідньої Молдови і однолітки одеситів з Маріуполя. Поєдинки пройшли в перші понеділок-середу весни!
ТРИЛЕР ЗІ ЩАСЛИВИМ КІНЦЕМ
У перший день 1-го туру представники нашого міста – команда ДЮСШ «Водне поло Одеса» – зустрічалася з міцним кишинівським «Дельфіном». Молдавани приїхали до нашого міста не “для статистики», а з метою поборотися за перші місця, що вони і довели.
Для підопічних Георгія Махарадзе, в складі яких більшість ватерполістів куди молодше, ніж 1994/1995 року народження (1997-й і навіть 1998-й роки «випуску») «дельфіни» ледь не опинилися каменем спотикання! У першому періоді суперники «придивлялися» один до одного, за 8 хвилин вразивши ворота лише по разу – 1: 1.
У другому ігровому відрізку гості помітно додали, що принесло їм успіх відразу п’ять разів! На це одесити відповіли лише трьома закинутими м’ячами – 4: 6 до другого перерви.
Традиційно команди ДЮСШ «Водне поло Одеса» славляться своїм умінням вирішувати результати матчів в третьому періоді. І, треба ж, відома істина підтвердилася! Ривок 5: 2 в передостанній восьмімінінутке дозволив одеситам не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед – 9: 8. А в бойовому останньому «раунді» опоненти сильнішого не виявили (2: 2). Таким чином, ватерпольний трилер завершився вікторією господарів води – 11:10.
У Одеситів отлічіліс